გაკვეთილის გეგმა
გაკვეთილის მთავარი თემა
|
შემეცნებით ტექსტი space travel.
|
საგანი/პედაგოგი
|
ინლისური ენა/ნელი ნაცარაშვილი
|
სწავლების საფეხური/კლასი
|
დაწყებითი საფეხური/ მე-6
|
მოსწავლეთა პროფილი
|
25 მოსწავლე
|
გაკვეთილის მნიშვნელობა აქტუალობა
|
ენობრივი- უნარ-ჩვევების განვითარება,ახალი სიტყვებისშესწავლა
მათი კონტექტში გამოყენება
|
გაკვეთილის მიზანი და მისაღწევი შედეგები
|
ახალი ლექსიკური ერთეულის შესწავლა, კითხვის უნარ-ჩვევების
განვითარება
|
წინარე ცოდნა
|
1.
მოსწალეებმა იციან კითხვების დასმა
,კითხვითი წინადადებები, კითხვითი სიტყვები .
2.
საპასუხო რეპლიკები;
3.
დადასტურებითი, უარყოფითი თხრობითი წინადადებების შედგენა
|
შეფასების საგანი და პროცედურები
|
მოსწავლეს ვაფასებ წინასწარ შედგენილი შეფასების განმავითარებელი
და გ ანმსაზღვრელი სქემის მიხედვით
|
გამოყენებული სასწავლო მასალა და რესურსები
|
მოსწავლის წიგნი, პოსტერები, სდ, ცარცი
|
გაკვეთილის მსვლელობა და მენეჯმენტი
|
კლასის ორგანიზება-2წუთი
გაკვეთილის A ფაზა
_ გამოწვევა
აქტივობა 1 _ გონებრივი იერიში _ 5 წთ
რა იცით კოსმოსის შესახებ?
elicit words:space
rocket, astronaut, planet.
can
people live in space?
გაკვეთილის B ფაზა
_ ცოდნის კონსტრუირება
აქტივობა 2 ახალი სიტყვების
გაცნობა-გაგება,მართებულად წარმოთქმა.
აქტივობა 3 _ ტექსტის გაცნობითი კითხვა ცოდნის
აქტივობა 4 _ ელექტრონული
პრეზენტაციის ჩვენება _ 3 წთ.
გაკვეთილის
C ფაზა _ რეფლექსია
აქტივობა 5 კითხვა-პასუხი
გაკვეთილის გამთლიანება.
1.
what do you think about space and space travel?
2.
Is space travel interesting?
3.
Do you want to travel in space?
4.
Are you interested in space travel?
5.
Where do want to go?
შეფასება _ 3 წთ.
|
Комментариев нет:
Отправить комментарий